حداقل دستمزد سال ۹۰ کمتر از ۴۰۰ هزارتومان

مهر نوشت:به دلیل نهایی نشدن انتخابات کانون عالی کارفرمایان، وزارت کار از این گروه برای حضور در کمیته‎های تعیین حداقل دستمزد سال ۹۰ دعوت بعمل نیاورده است، با این حال طبق روال سالهای گذشته افزایش حداقل مزد بیش از ۲۰ درصد نخواهد بود.
تعیین دستمزد بیش از ۷٫۵ میلیون نفر کارگر موضوعی است که همه ساله در فصل زمستان مطرح می شود و در همین مقطع زمانی ۳ ماهه نیز بحثهای آن به اوج خود می رسد تا در نهایت شورای عالی کار رقم حداقل دستمزد سال آینده کارگران را تعیین و پس از امضای نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برای اجرا در بنگاهها ابلاغ می کنند.

افزایش دستمزد ۱۵تا ۲۵ درصد

بر پایه این گزارش، هم اکنون نیز کمیته های تعیین مزد در استانها تشکیل شده و تشکلهای کارگری و کارفرمایی در این بخش فعال شده اند. بنابراین در قالب بررسی ها و نشستهای فراوان تا پایان سال، میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران مشخص و اعلام می شود که باید گفت در سالهای اخیر افزایشی بین ۱۵ تا ۲۵ درصد بوده است.

عباس وطن پرور در گفتگو با مهر از غیبت نمایندگان کارفرمایان در نشستها و کمیته های بررسی دستمزد سال آینده در کنار نمایندگان کارگران و دولت خبر داد و گفت: همه ساله از نهادها، ارگانها و بخش های مختلف کارگری و کارفرمایی در تعیین حداقل دستمزد مشاوره و نظرسنجی می شود.

غیبت کارفرمایان در جلسات تعیین مزد

نماینده سابق ایران در اجلاس جهانی کار، افزود: امسال به دلیل اینکه هنوز انتخابات کانون عالی کارفرمایان کشور به سرانجام نرسیده و وزارت کار نیز آن را تایید نکرده است، از نمایندگان کارفرمایان برای حضور در کمیته های بررسی دستمزد دعوت نشده است.

وطن پرور با تاکید بر اینکه برای این موضوع نمی توان از وزارت کار گله مند بود، گفت: البته وزارت کار می تواند بگوید که ما چون در حال مشورت برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده هستیم پس لزومی ندارد که در این مقطع از نمایندگان کارفرمایان برای مشارکت در کمیته ها دعوت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: با این حال موضوع دیگری نیز مطرح است مبنی بر اینکه حضور نمایندگان کارفرمایان در کمیته های تعیین دستمزد سال ۹۰ کارگران در کنار اصناف، بازرگانان، کارگران و تجار می تواند به غنای بیشتر نشست ها بیفزاید.

مسئولیت کانون عالی کارفرمایان

این فعال کارفرمایی ادامه داد: در هر صورت طبق قانون تا زمانی که انتخابات کانون عالی کارفرمایان نهایی نشود و هیئت مدیره جدید مسئولیت نگیرد، تمام مسئولیتها بر عهده هیئت مدیره قبلی است و نگاه وزارت کار در این بخش باید به اصالت کانون باشد و نه افرادی که در آن پست می گیرند.

نماینده سابق ایران در اجلاس جهانی کار، افزود: در هر حال در نشستهای اولیه کمیته تعیین حداقل دستمزد کانون عالی انجمن های کارفرمایی حضور نداشت و اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، وزارت کار، نمایندگان کارگران و تعدادی نیز به صورت مستقل حضور داشته اند.

وی در مورد کیفیت حداقل دستمزدهای که برای کارگران تعیین می شود به ضعف قانون کار اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه قانون کار در ماده ۴۱ نرخ تورم امسال را برای تعیین حداقل مزد سال آینده در نظر می گیرد و این یک مشکلی است که وجود دارد چون به ضرر کارگران تمام می شود.

ضعف قانون کار در تعیین حداقل مزد

نماینده سابق ایران در اجلاس جهانی کار تاکید کرد: مرکز پژوهشهای مجلس عنوان می کند که تورم انتظاری از اجرای هدفمندی یارانه ها بیش از ۶۰ درصد خواهد بود؛ بنابراین این وضعیت با نرخ تورم ۹ درصدی نقطه به نقطه بانک مرکزی همخوانی ندارد.

وطن پرور با این سئوال که امروز کدام کارفرما می تواند ۴۰ درصد به حداقل دستمزد کارگران بیفزاید و آن را بپردازد؟ گفت: به نظر من به صورت کلی روند تعیین حداقل دستمزد کارگران در کشور روند مطلوب و مناسبی نیست.

به گزارش مهر، قرار است حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار تا اسفند ماه سالجاری توسط شورای عالی کار تعیین و برای اجرا به واحدهای تولیدی و بنگاهها ابلاغ شود. در این صورت حداقل دستمزد کارگران در فروردین ماه سال ۹۰ به نسبت سالجاری از افزایش برخوردار خواهد شد.

دستمزد ۹۰ کمتر از ۴۰۰هزارتومان

به گزارش مهر، طی سالهای گذشته معمولا تفاوتهای زیادی بین نظرات کارگران و کارفرمایان در مورد میزان افزایش حداقل مزد وجود داشته است تا جایی که دامنه این اختلاف نظرها بعضا قابل توجه بوده است ولی در نهایت درصد افزایش دستمزد ارقام متعادلی بین ۱۵ تا ۲۵ درصد بوده است.

حال باید منتظر بمانیم تا جلسات رسمی شورای عالی کار در سالجاری برگزار و درصد افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران مشخص و ابلاغ شود ولی طبق روال سالهای گذشته اگر به حداقل دستمزد ۳۰۳ هزار تومانی امسال کارگران ۲۰ درصد هم اضافه شود این رقم در سال آینده به ۴۰۰ هزار تومان نیز نخواهد رسید و در رقم ۳۶۳ هزار تومان متوقف خواهد شد.

1x1.trans حداقل دستمزد سال 90 کمتر از 400 هزارتومان

مطالب مرتبط

داستان وحشتناک یک ناشر ورشکسته/ کارم شده بود خمیر کتاب!

داستان ماکان داستان وحشتناکی است! فیلمی هست به نام...

ترک سیگار ۲۴ ساعته با تلفن گویای ترک سیگار در کشور

ترک سیگار ۲۴ ساعته با تلفن گویای ترک سیگار در کشور

رييس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات دانشگاه...

توکلی: در شکایت رحیمی منع تعقیب گرفتیم

توکلی: در شکایت رحیمی منع تعقیب گرفتیم

در صورت تاييد رسمي و قضايي آنچه احمد توكلي ديروز مطرح...

علی دایی:خداحافظ فوتبال‌، خداحافظ پرسپولیس/توانایی هایم همین قدر بود

علی دایی:خداحافظ فوتبال‌، خداحافظ پرسپولیس/توانایی هایم همین قدر بود

: سرمربي پرسپوليس با اعلام استعفاي خود گفت: شايد...

دایی از مربیگری پرسپولیس استعفا کرد

ایران-ایران علي دايي در پايان مسابقه امروز با صبا كه...

مقایسه قیمت‌های قدیم و جدید‌ انرژی

مقایسه قیمت‌های قدیم و جدید‌ انرژی

حامل انرژي بنزين معمولي پس از هدفمند يارانه‌ها به...

قیمت برق ۳ برابر شد

یك مقام مسئول گفت: متوسط قیمت برق برای مصارف خانگی 27.9...

نظرات

۵۸ دیدگاه برای “حداقل دستمزد سال ۹۰ کمتر از ۴۰۰ هزارتومان”

 1. KJGFD می‌گه:

  لطفا به وزیر کار بگویید خودت با این حقوق می توانی یک خانواده سه نفری را اداره کنی

 2. سلابالاخره این پایه حقوق وزارت کار چقدره.آیا بر پیاده شدنه این قانون نظارت میشه یا نه.چون نود درصد شرکت های خصوصی به ظاهر فقط برای فریب دادن قانون دارن حقوق کارمندان بدبخت رو طبق وزارت کار اعلام می کنن.با وجود هدف مند شدن یارانه ها زندگیمون سخت تر شده. من یه دختر ۲۷ ساله هستم که خرج خونه گردنم افتاده.منتظر جواب هستم

 3. حسینی می‌گه:

  واقعاً که این چه وضعیه آخه کی با این حقوق می تونه زندگی کنه ای والا به خدا دیگه خسته شدیم اینقدر مثل گداها زندگی کردیم خواهشاً تصمیمی که گرفته می شه به نفع کار گر باشه

 4. اگر حداقل ها را هم در نظر بگیرید میتوانید با حداقل حقوق ۴۰۰ هزار تومان در سال ۹۰ نفس کشید؟ چه برسد به امرار معاش خانواده

 5. گرفتار می‌گه:

  خداییش کدوم یکی از این کارگرای بدبخت با این حقوق پایین زندگی نه راحت بلکه نسبتاً راحت دارن آیا مسئولین محترم هم با این حقوق میتونن زندگی کنن ( قسط وام . اجاره خونه، پول آب و برق و گازو + مخلفات ، و هزینه های دیگه……البته انتظار درک از شما نمیره چون نفس شما عزیزان از جای گرم بلند میشه

 6. علی” فقط خدارا در نظر بیاورید با این وضع اقتصادی و گرانی های ناخواسته.آیا با ماهی حتی ۵۰۰۰۰۰هزار تومان هم میتوان زندگی راحتی داشت-اجاره پوشاک مریضی عروسی گاز برق آب پول تو جیبی…. فقط تصمیمتون به سود اکثریت کارگر باشه البته تصمیمی بگیرید تا کارفرمایان هم به قوله خودشان کم سود نکنند با یارانه ها به آنها…

 7. روحبخش می‌گه:

  با سلام
  اگه وزیر کار بتونه اول با عباس کشاورز معتمدی هماهنگ کنه بعد نظر بده خیلی بهتره ضمنا فکر کنم مجلس باید با همکاری دولت تصمیم نهایی رو بگیره

 8. بطران می‌گه:

  سلام من تشکر میکنم از رییس جمهور تشکر میکنم از وزیر کار تشکر میکنم از کارفرمایان همه چی خوب است حقوق الی است اگه نداشتین هم ندین کارگران عزیز هم یکم قانع باشند ۳۶۰ تومن هم مبلغ کمی نیست . باز هم متشکرم

 9. به نظرم باید حداقل حقوق رو روی ۶۰۰ هزار تومان بگذارند تا بشه توی این وا نفسا خرجش کرد

 10. کارفرما می‌گه:

  شما دوستان حق دارید
  کارگر باید حقوق خوب بگیرد و تامین باشد اصلا حق ماست که خوب زندگی کنیم
  ولی وقتی فهرست بهایی که بر اساس آن کارفرما ی شما پول می گیرد مربوط به سال ۱۳۸۷ است و تازه باید ۲۰ درصد هم تخفیف بدهد تا بتواند مناقصه برنده شود با این وضع کمبود پروژه و یکسال هم دنبال پولش بدودتا وصول کند چه انتظاری دارید؟
  ما امسال ۳ مناقصه برنده شدیم ولی به مرحله قرارداد نرسید و از بالا کنسل شد بدلیل تغییرات مدیران .
  سیستم اگر عیدی ۶۰۰۰۰۰ تومان و ۲۰ در صد افزایش حقوق تعیین میکند باید این پول را به شرکت از مجرای قانونی تزریق کند و گرنه یکروز کارگردرفشارست و یک روزکارفرما.
  شرکتی دارد بخاطر مسائل روز برشکست میشود آیا وزارتخانه های مدعی حقوق کارگر و کارفرما چه قدمی بر می دارند که برای شرکت خصوصی حکم میدهند چقدر و چگونه هزینه کن .
  محتوا زیباست ولی فشار این تصمیمات بر دوش کیست ؟
  آیا غیر اینست که نهایت در اثر افزایش هزینه ها و نداشتن پروژه شرکت منحل شود و چند نفر بیکار .
  آیا به دنبال این هستیم ؟

 11. مشکل اینجاست که هیچی دست مردم نیست حالا میخواد کارفرما باشه میخواد کارگر باشه شرایط زندگی و جامعه رو کسانی دیگر دارند اداره می‌کنند که الحمدالله از عهدشم خوب بر اومدن چون اگه همینطوری پیش بره فکر کنم تا چند سال آینده مردم واسه زنده بودن هم دیگه رو هم بکشن

 12. ف-ج می‌گه:

  سلام
  من از ریاست محترم ، وزارت کار ، مجلس ،… عاجزانه تمنا می کنم که تحقیق و بررسی کنند که کدام کارمند و کارگر که نامش در لیست بیمه تامین اجتماعی وجود دارد واقعاً حقوق وزارت کار دریافت می کنند ؟
  به جرأت میگم ۳۰% که آن هم کارمندان دولت می باشند

 13. سلام من بانظر کارفرمای عزیز موافقم حداقل حقوق گرفتن بهتر ازاین است که شرکتی به خاطر مشکلات مالی ورشکست شده و کلی کارگر بیکار شوند و از دم حقوق نگیرند بالاخره باید کمی هوای همدیگر و داشته باشیم تا بتونیم بر مشکلات پیروز شویم
  با عرض پوزش از تمامی کارگران و کارفرمایان

 14. علي حسني می‌گه:

  ایا واقعا با این دستمزدها میتوان جواب هزینه های سرسام آور زندگی را داد خود شما میتوانید یعنی واقعا تورم واقعی در حدی بوده که مثلا با افزایش ۵۰۰۰۰ تومان به دستمزدها جواب هزینه های جامعه کارگری داده میشود

 15. رابعه می‌گه:

  باسلام ازمسولان خواهشمندم که حداقل بااین گرانی ها که هر روز در راه است به فکر ما کارمندان هم باشند وحقوق پایه را از ۴۰۰تومان کمتر نکنند چون واقعا زندگی با همچین حقوقی خیلی سخته

 16. يه كارگر می‌گه:

  یه حساب دو دو تا چهارتا میتونه بگه یه آدم تو این مملکت حداقل خرجش چقدر میشه
  حال یه خونواده مشخصه
  میخوام بدونم اون آقایونی که تصمیم میگیرن یه شب گرسنه خوابیدن ؟
  قسط و اجاره عقب افتاده دارن؟
  شده نتونن تو خیابون برای بچشون یه خوراکی بخرن؟
  اصلا یکی بگه با این حقوق میشه زندگی کرد
  میدونیم جواب چیه همه میدونیم
  سیر از گرسنه خبر نداره
  اگه منم حقوقم میلیونی بود همینطور بودم

 17. مرتضی می‌گه:

  همه چیز عالی است . هیچ مشکلی هم نیست.
  حقوق ۳۰۳هزارتومانی بسیار بسیار زیاد هم هست.
  از رییس جمهور محترم کمال تشکر رو دارم.
  به وزیر کار هم خسته نباشید می ګم و همینجا اعلام می کنم اګه خواستن می تونن بیش از ۵۰درصد از حقوق بنده رو به عنوان کمک به مردم قزهُ ، فلسطین ، جزایر قناری ، مردم فقیر کشور شاخدولاق تبه کسر کنند و من رو در این کار خیر سهیم کنن.
  همه چیز عالی است . زندګی ام بر از ګل و بلبل و سنبل است.بهتر از این نمی شود.باز هم مجدداْ از ریاست محترم جمهوری تشکر می کنم

 18. امیر می‌گه:

  آقای وزیر قدری هم پایین ترها را نگاه کنند جای دوری نمیره همه مسئولان از ماشین ومنزل وهزینه جلسه آن هم درساعات اداری و بازنشستگی وحق ریاست چند اداره بلاخره راست میگویند فیش کارگران رو نمیبینند که با خودشان انطباق دهند وکارگر = قشر بی توجه مسئولان وزارت کاروکر و کور

 19. امیر می‌گه:

  به آقای وزیر میشه بگین یه بار جاشونو با ماعوض کنند تا ماهم ازدیدگاه وزیر به کارگران نگاه کنیم شاید دید ما بهتر باشه وزندگی کارگرا بهتر بشه نه هرروز بدتر از دیروز

 20. عزیزی می‌گه:

  چرا همه نگران کارگران هستن تکلیف ما کارفرماها چیه که با کلی سرمایه گذاری و هزینه بالای تولید بازاری برای فروش جنس خودمون نداریم چرا که از جنس بنجل چینی اشباع شده دولت اگه نگران معیشت کارگرانه بهتره واسه کارگران تسهیلات بزاره و این تسهیلات رو خودش بپردازه خدا رو شکر شماره حساب همه ذو هم که دارن نه اینکه هر سال به صورت دستوری کارفرما رو مجبور به افزایش حقوق کنه

 21. ali2011 می‌گه:

  با سلام
  حقوق باید بر اساس تورم وگرانی بازار تنظیم گردد اینکه شرکتی کار را زیر قیمت کارشناسی می گیرد درست نیست

 22. arhn می‌گه:

  با سلام خدمت همگی دوستان عزیز

  اول خدا کنه حرف احمدی نژاد مبنی بر جمع شدن شرکت ها عملی بشه

  دوم اینکه یه رفاهی هم به حال کارگرانی باشه که در شرکت های پیمانکاری کار میکنند

 23. با سلام لطفا ً بگوئید یک تجدید نظری هم در خصوص قرار کارگران هم صورت بدند که چندین ساله که حق مسکن ۱۰ هزار تومان و حق خواربارش ۴۰ تومان هست

 24. زهرا می‌گه:

  من نمی فهمم رو هیچ چیز این مملکت اندازه حقوق کارگران بدبخت بحث نیست!؟!
  افزایش سرسام آور قیمت لباس، اجاره مسکن، خوراک گوشت بدون بحث صورت می گیره!!!
  آرام و بی سر و صدا! اما به افزایش حقوق کارگرا که میرسه بحث و تایید و تکذیب…
  چرا؟ این عدالته!؟

 25. سلام
  شما اول تکلیف این نیروهای شرکتی را معلوم کنید بعد پایه حقوق را بگین ما تفاوت حقوقمون با نیروهایی که زیر نظر دولت هستند ۳۰۰ هزار تومان است این پول کجا میرد را نمیدونم

 26. بهمن می‌گه:

  با سلام، آقایون محترم قانونگذار، آیا تا به حال خودتون رو گذاشتین به جای یه کارگر یا کارمند ساده که حقوقش فقط واسه زنده موندن خودش و خونوادش کافیه؟ آقایون، کاری حقوق رو جوری تعیین کنید که فقط به فکر نمردن نباشیم!

 27. به نظر من دولت عدالت محور باید در مورد حقوق کارگران نیز عدالت رو رعایت کند و لااقل حقوقشان را در حد کارکنان دولت بالا ببرد مگر همه ما شهر وند یک مملکت اسلامی نیستیم در صورتی که کارگران زحمت کش کار بیشتر و سخت تری انجام میدهند…. اگر هم پرداخت در توان کارفرما نیست دولت باید کمک بدهد.

 28. بابا دستتون درد نکنه !!!
  ما که هم یارانه داریم هم ۲۰ در صد افزایش حقوق
  دیگه مشکلی نداریم

 29. ليلا می‌گه:

  بابا دستتون درد نکنه !!!
  ما که هم یارانه داریم هم ۲۰ در صد افزایش حقوق
  دیگه مشکلی نداریم

 30. سعيد می‌گه:

  لیلا جان اگر شما هم چند سر عائله داشتی ، دختر دم بخت و پسر دانشگاهی و یا زن و بچه مریض تو این هیرو و بیری که کسی هم به کسی نیست باز هم این یارانه و این ۲۰ درصد راضیت می کرد .

 31. اسي می‌گه:

  وای به حال کارگر واقعا دولت خجالت بکشه آخه با ماهی ۴۰۰ میشه زندگی کرد

 32. به نامه خداوند یکتا

  فقط بگویم و بدانید که حق هیچ کارگری داده نشده تا حالا بگذارید دیگر کارگرها مثلا دیگران زندگی کنند چرا صبر خدا هم اندازه ای دارد.

 33. علي می‌گه:

  به به !؟
  خسته نباشید.
  به به!؟

 34. غلام می‌گه:

  آقای وزیر خودت با ۳۶۰۰۰۰تومان در ماه میتونی نفس بکشی ؟زندگی کردن پیشکش

 35. vojdani می‌گه:

  ۲۰ سال هستش که کارمندم و حقوق کارگری پایه میگیرم. اینقدر تو دادگاههای کار دویدم برای حقم که خسته شدم. اینم بااین حقوق کم همش دم از حمایت از کارفرما میزنن. در حالی که کارگر بدبخت تر میشه ، کارفرما با تورم سودش بالا میره و شکمش گنده تر. پس همون بهتر که نماینده های کارگرا از حق طبیعی ۵۰۰ هزار تومان در ماه پایین تر نیان.

 36. به نظر اینجانب که کارشناس مالی هستم یک پیشنهاد دارم
  حداقل دستمزد در شهر تهران و شهرهای بزرگ نباید با شهرهای کوچک و کم هزینه برابر باشد چون هزینه های جاری در تهران با شهرهای دیگر واقعا” قابل مقایسه نیست.
  به همین دلیل بهتر است که درصد افزایش حداقل حقوق در تهران و مراکز استانها به نسبت بیشتر باشد. ( مرتضی باقری )

 37. سلام:منو باش که میخواستم با افزایش حداقل حقوق میخواستم صاحب مسکن ،ماشین،و……بشمو تازه قول داده بودم برا سال نود واسه بچه م دوچرخه بخرم.به نظرتون امکانش هست؟!

 38. سلام
  من فوق لیسانس الکترونیک هستم ولی شرکت به من همون حداقل وزارت کار رو میده(۳۵۰۰۰۰ تومان)!!!تمام شرکت های خصوصی به مهندس و فوق لیسانس و … همین حقوق رو میدن!!!که حتی کفاف رفت و آمد هم نمکنه!!!شما خودتون با این حقوق چند ساعت زنده میمونید که توقع دارید ما با این حقوق زندگی کنیم؟؟!!!مشکل با این تورم با ۵۰۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ تومان حل نمیشه.عاجزانه التماس میکنم یه کم عادل باشید.تا کی باید با این حقوق عذاب بکشیم.ما که این همه درس خوندیم و عذاب کشیدیم،ما که گفتید آینده سازای مملکتیم!!!انصافتونو شکر!!!

 39. یکی مثل همه می‌گه:

  سلام
  آب باریکه= ۵۰۰۰۰۰ تومان
  اما ۳۶۳۰۰۰ تومان = ؟؟!!
  تفاوت دریافتی ۷ الی ۱۰ هزار تومانی دیپلمه ها و پایینتر از ایشان و کارشناسان و کارشناسان ارشد چگونه محاسبه شده؟!!

 40. مهدی می‌گه:

  سلام به همه
  واقعا که یه راست بگن برید بمیرید این همه سال تو این دانشگاه های خراب شده بدبختی کشیدیم حالا هم هر جا میری یا کاری نیس با این چندرغاز وزارت کار اونم با هزار مکافات ما رو باش دلمون خوشه زندگی میکنیم تو ۲۹ سالگی اول بدبختیمونه با این وضع کی میشه ازدواج کرد سر و سامونی به زندگیت بدی…

 41. بخور و نمیر می‌گه:

  البته الان با این حقوق نخور و بمیر . آخه این چه وضعیه مگه با این چندرغاز میشه زندگی کرد. آقایون خاص خودتون رو جای یک کارگر ماهی ۳۰۳۰۰۰ تومانی بگذارید ببنید پول توجیبیه آقازاده هاتون رو می تونید بدید

 42. حسن می‌گه:

  خواب اگر شما هم مثل وزیر کار از کارفرمایان بودید، هیچ وقت از کارگرا حمایت نمی کردید

 43. بابا کارگران افغانی را بیرون کنید ما حقوق بیشتر نمی خواهیم ۷ میلیون افغانی مجاز و غیر مجاز که در ایران هستند را بیرون کنید صف شیر افغانی است صف نان افغانی است صف مدارس افغانی است

 44. علی می‌گه:

  من ماهی ۳۰۰۰۰۰ هزار تومان می گیریم الان قبض گاز ما که دو واحد می باشد۱۸۲۰۰۰ تومان هست که مبلغ ۱۲۰۰۰۰ هزار تومان اون مربوط به ما که دو نفر هستیم میشه .با ۱۸۰۰۰۰ هزار تومان چیکار میشه کرد هنوز قبض برق تلفن آب هم ندادیم . تازه جالبتر از اون یارانه هم بهم ندادند از شماره حساب ایراد گرفتند. واقعا نمی دونم چیکار کنم چیزی نموده که بخوام خودم رو از این زندگی راحت کنم،خواهشا منسفانه عمل کنید و کارگرای مثل ما که سرتاسر ایران پر هستش را نجات دهید ، پایه حقوق رو طوری در نظر بگیرید که بتونیم یه زندگی خوبی داشته باشیم

 45. سلام
  میخواهند با جلوگیری از افزایش حقوق بگویند که جلو تورم را گرفتیم آیا این منصفانه است؟

 46. من نمیدونم کدوم آدم عاقلی فکر میکنه تو این مملکت کسی به فکر کاگراست این افزایش چند درصدی حقوق(البته بگیم پول گدایی)شاید بهتر باشه فقط جهت خالی نبودن مطالب روزنامه هاست افزایش حقوق سالی یک بار گرانی کالاها سالی چندین بار

 47. مریم می‌گه:

  ۳۰ ساله فوق لیسانس، رتبه ۴ کنکور ارشد
  حقوق دریافتی بعد از سه ماه: ۲۷۸٫۰۰۰ تومان
  قضاوت با شما

 48. مهندس صابر می‌گه:

  بخدااز بچه گی کار کردم تاخرج تحصیل رودربیارم حالا که خیرسرمون مهندس شدیم حقوقم با یه نگهبان ساده یکیه اخه این کجای عدالته؟خواهشمندم حقوق بخش های خصوصی رو معلوم کنید متشکرم رشته من مکانیک خودرو وکارشناس نماینده ایران خودرو ام

 49. رامین می‌گه:

  میخواستم بدونم پایه حقوق یه بازاریاب میتونه در قانون کار ۱۳۹۰ چقدر باشه ؟

  با تشکر از شما و سایت خوبتان .

 50. مهمان می‌گه:

  بابا این خبر قدیمی رو آرشیو کنین جدیدش رو بزنین که پایه حقوق اداره کار شد ۳۳۰۰۰۰ تومان !!!!

 51. واقعا اونایی که اون بالا نشستن فکرم میکنن؟
  من آرزوم شده حقوق اداره کاری! با لیسانس ماهی ۴۰۰ تومن میگیرم اونم ثابت. ساعت کاریمم روزی ۱۰ ساعته و تازه تو ماه حداقل نصفشو روزی ۶ تا ۸ ساعت مجبورم اضافه بمونم! حساب کردم ماه قبل اگه اداره کاری هم می گرفتم بایست ۸۰۰ میگرفتم! ای چه زندگی گندیه که برامون ساختین. جمع کنید این وزارت خونه رو برید دستشویی عمومی بزنید مفیدتره! کاری کردین که آدم هرروز از خدا فقط مرگشو میخواد!

 52. منشی های بیچاره
  من از رئیس وزارت کار درخواست میکنم که خواهشاً بازرس بفرستن تو این محل کارها ببینن چه خبره.۷۰% وزارت حقوق میدن و تقریباً هیچ جا بیمه نمیکنن.خواهشاً رسیدگی کنین.

  با تشکر

 53. سپیده می‌گه:

  سلام
  منم منشی ام سه ماه اول ۱۲۰هزارتومان گرفتم.بعدشد۱۵۰هزارتومان.خیلی ناراحتم همه کاراش دست منه ازصبح هستم تاعصر ساعت۲۰٫کارای نظافت آموزشگاه هم خودم انجام می دم.سه روز پیش دیدم قرارداد واسم نوشته چه قراردادی که حقی نداشته باشم.الان فقط موندم کارت مربیگری ازش بگیرم برم.دستم نمک نداره.شما چه پیشنهادی دارید؟کمکم کنیدمرسی

 54. حداقل دستمزد یعنی سواد و بیسوادی فرقی نمیکنه.مذرک هرچی باشه همونقدر میدن.

  من با کارشناسی ارشد ادبیات – از سر بیکاری و اجبار -یک ماهه در روزنامه ای اقتصادی!!!! کار می کنم.روزس ۸ ساعت و گاهی تا ۹ ساعت… همین حداقل رو قراره بدن که البته هنوز هیچی ندادن.
  ناهار هم که نمیدن. بیمه هم هیچ.
  زمان و هزینه ی رفت و آمدم رو که بذارم روش یعنی سه ساعت در راه بودن و …. پوا اب و برف و گاز و …. دیگه چی میمونه تنهایه نون بخور و نمیر . نه تفریحی میشه کرد و …. ونه حتا لباس درست و حسابی میشه خرید.
  ما اگه بتونینم دزدی و حروم-خوری کنیم که وضعمون این نیست.
  هرروز خبر دردی ها بزرگ و کوچیک رو مینویم و خیلی ها رو هم خودمون می بینیم.کسی به فکر کار و پیشرفت در کارش نیست که از اون راه بتونه پول به حق در بیاره. همه دنبال راهی برای دزدی از یکدیگر !
  ۹۹درصد کارفرایان در هر زمینه ی شغلی از بازار گرفته تا آموزشگاهها و مرکزهای فرهنگی مانند روزنامه ها همه دنبال پول هستند و حق و ناحق اصلش اهمیتی برشون نداره. روزنامه ی ما هم اکثرشون “آگهی نامه” است. یعنی اصل بر آگهی است. چندتا خبر هم از سایتهای خبری کپی میکنند میچسبونن کنارش برای قشنگی !!! کار فرهنگی کجا ؟؟؟
  مجبوریم دیگه !!!
  ای لعنت به اون کسانی که فقط حرف میزنن و انجام نمیدن.
  لعنت ابدی بر شما دروغگویان دزد مرفه!

 55. شیرین می‌گه:

  در خانه اگر کس است
  یک حرف بس است..

 56. نام مینا می‌گه:

  سلام در شرکت کار می کنم که بامدرک لیسانس ۳۵۰۰۰۰هزار تومان به من می دهند اونم ثابت بدون مزایا باید چیکار کنم

 57. امیر می‌گه:

  سلام من در بیمه توسعه منشی هستم کل کارهای اینجا هم با منه بیمه که نکرده حقوق هم ماهی ۲۰۰ تومان از روسا و مسئولان اداره کار خواهش میکنم یه ذره رسیدگی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  که همه کارمندان حقوق پایه با بیمه باشه طوری باشه که فقط حرف نزنن پیگیر هم باشن و این کار را اجبار کنن؟>؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواهش می کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخی بگذارید


+ 3 = ده