کدخبر : 238055
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۸:۱۲
۲ دیدگاه

صفحه فیس بوک جواد ظریف چه می گذرد؟

Default Icon

دو هفته پس از معرفی ظریف به عنوان وزیر خارجه، این دیپلمات کارآزموده ۵۳ ساله، طرفداران زیادی را برای صفحه فیس‌بوک خود جذب کرده است. اکنون نماینده سابق ایران در سازمان ملل، ۶۴‌هزار طرفدار فیس‌بوکی دارد. سایت دیپلماسی ایرانی، نوشت: محمدجواد ظریف بدون تردید شناخته‌شده‌ترین چهره کابینه حسن روحانی برای جامعه بین‌المللی است که اخیرا برای سمت وزیر امور خارجه از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد کسب کرده است. همزمان با معرفی ظریف برای وزارت خارجه، رییس‌جمهوری جدید ایران از تلاش برای انتقال پرونده هسته‌ای از شورای‌عالی امنیت ملی به وزارت خارجه سخن گفت و اکنون به نظر می‌رسد، نه تنها این پرونده در اختیار وزارتخانه تحت هدایت ظریف قرار می‌گیرد، بلکه احتمالا خود وی نیز سکان‌دار مذاکرات هسته‌ای ایران خواهد شد که قرار است در آینده‌ای نزدیک از سرگرفته شود.

zarif

 

روزنامه فایننشال‌تایمز در گزارشی درباره ظریف، صفحه فیس‌بوک او را مورد توجه قرار داده است. پیش از این گزارش‌های متعددی درباره صفحه‌های فیس‌بوک و توییتر منصوب به روحانی منتشر شده بود و حالا فعالیت‌های مجازی وزیر خارجه جدید ایران مورد توجه قرار گرفته است. به گزارش این روزنامه انگلیسی، دو هفته پس از معرفی ظریف به عنوان وزیر خارجه، این دیپلمات کارآزموده ۵۳ ساله، طرفداران زیادی را برای صفحه فیس‌بوک خود جذب کرده است. ظریف که نماینده سابق ایران در سازمان ملل بوده، چهار سال پیش به فیس‌بوک ملحق شد و هنوز تعداد هواداران او به اندازه ۸۰‌هزار نفری که فیس‌بوک خاتمی را لایک کرده‌اند یا ۳۰۰‌هزار طرفدار میرحسین موسوی در فیس‌بوک نیست.

اکنون این سیاستمدار ایرانی که بسیاری از ایرانیان امیدوارند بتواند تحریم‌ها را تعدیل کند، ۶۴‌هزار طرفدار فیس‌بوکی دارد. او عکسی از خود را یک روز قبل از معرفی به عنوان وزیر خارجه در مجلس، روی صفحه فیس‌بوک گذاشت و از آن زمان به بعد، طرفداران او به‌طور قابل توجهی افزایش یافتند. هر یک از پست‌های جدید وزیر خارجه – که معمولا تصاویری است که توسط او یا فرزندانش در فیس‌بوک گذاشته می‌شود-‌هزاران واکنش دارد که اغلب آن‌ها خواستار پایان دادن به تحریم‌ها هستند. تحلیلگران می‌گویند، شهرت ظریف در فیس‌بوک به همراه کمپین مدنی علیه تحریم‌ها، نشان‌دهنده عمق تمایل مردم به تغییر است. یک تحلیلگر رسانه در ایران می‌گوید، حتی اگر ظریف نتواند در آینده کاملا بر صفحه فیس‌بوکش نظارت داشته باشد، باز هم این صفحه یکی از پربازدیدترین صفحه‌های فیس‌بوک در ایران خواهد بود. این در حالی است که فیس‌بوک همچنان در ایران فیلتر است و باید برای ورود به آن از وی‌پی‌ان استفاده کرد. بعضی از هواداران فیس‌بوکی ظریف در اظهارنظر نسبت به پست‌های او ابراز امیدواری کرده‌اند که حضور ظریف در وزارت خارجه بتواند به فیلتر فیس‌بوک پایان دهد.

به گزارش سایت سیتنا، یک روز پس از دریافت رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، ظریف در فیس‌بوک خود نوشت که اکنون وظیفه سنگین ارتقای موقعیت بین‌المللی کشور و تعدیل فشار اقتصادی بر دوش او است. در مقابل هواداران نیز به او توصیه کرده‌اند سیاست‌های رادیکالی را که توسط احمدی‌نژاد در دستور کار قرار داشت، دنبال نکند. ماشاالله شمس‌الواعظین، می‌گوید: اکنون مردم مشاهده می‌کنند که یکی از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی به فیس‌بوک ملحق شده و این بر خواسته‌های مردم تاثیرگذار خواهد بود. رییس‌جمهوری جدید ایران بهبود وضعیت اقتصادی را در اولویت دستور کار خود قرار داده است. نرح تورم ۴۰‌درصدی و نرخ بیکاری ۳۰ درصدی و کاهش ۷۰‌درصدی ارزش ریال از جمله دلایلی است که موجب شده اقتصاد اولویت نخست روحانی باشد. ظریف نیز در فیس‌بوک خود نوشته است که تعامل با جهان می‌تواند به لغو تحریم‌ها منجر شود و دارو و غذا به ایران برسد و مردم نیز در شرایط بهتری زندگی کنند. در زیر این پست نیز هواداران ابراز امیدواری کرده‌اند که وزیر خارجه جدید بتواند به عملی شدن تعهدات روحانی کمک کند.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. اقای دکتر ظریف من به نمایندگی بسیاری از معلمان در این سایت شما وارد شده ام و اعلام می کنم که به جناب دکتر روحانی بفرمایید که از بین تمامی وزیران ناکارآمد ترین وزیر به اموزش و پرورش تعلق گرفته است در حالی که این وزارت بسیار حساس بوده و نیاز به افراد متخصص و مجرب در زمینه ی آموزشی و فرهنگی و پرورشی دارد.ضمن اینکه اگر وزیر دید خوبی در راستای معیشت فرهنگیان داشته باشد باعث دلگرمی و افزایش توان کاری با راندمان بالا می گردد . بی انصافی است که معلم بعد از اینکه خسته و کوفته از مدرسه به خانه می ایید باید در آژانس تلفنی و یا مغازه و یا دلالی و یا هزار گونه کار های کاذب انجام دهد تا بتواند از پس تورم های 40 الی 50 درصدی براید البته می دانید شما ها که بین مردم نیستید تا بدانید آیا می توان با حقوق حدود 1000000تومانی می توان فقط زندگی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

  2. قبلا فکر میکردم فقط خیانت باعث ظهور افراد حقیری مثل ملکم خان در سیاست خارجی ایران میشدند ولی با تغافل نامه ژنو متوجه شدم حماقت وبه تبع آن خودباختگی اصلی ترین علت خیانت به منافع کشور وظهور امثال ملکم خان در سیاست خارجی ایران است

دیدگاه شما