کدخبر : 4679
یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۱
۲ دیدگاه

تصادف وحشتناک در اتوبان تهران-قم

تصادف شدید پژو ۲۰۶ با گاردیل منجر به آتش‌سوزی خودرو و مرگ دلخراش راننده آن شد.

به گزارش ایسنا، وقوع یک فقره حریق خودرو در نزدیکی پمپ بنزین حافظیه واقع در کیلومتر ۴۵ آزادراه تهران ـ قم در ساعت ۱۴:۰۸ روز گذشته به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران گزارش شد و در پی آن آتش‌نشانان ایستگاه ۵۰ به محل حادثه اعزام شدند.

حجت‌اله قاسمی ـ معاون فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به این عملیات ـ در رابطه با این خبر اظهار کرد: یک خودرو سواری پژو ۲۰۶ که از شهر قم به سمت تهران در حرکت بود، در یک کیلومتری پمپ بنزین حافظیه به علت نامعلومی از مسیر خود منحرف شد و پس از برخورد شدید با نرده‌های محافظ وسط آزادراه و شکستن بیش از ۵۰ متر از این نرده‌ها، در برخورد با تیر چراغ برق دچار حریق شد.

وی ادامه داد: شدت برخورد به حدی بود که تیر چراغ برق فلزی از انتهای آن شکست و در میان بزرگراه افتاد و وقوع این حادثه باعث شد راننده خودرو که زن جوانی بود بر اثر شدت برخورد در میان شعله‌های آتش گرفتار شده و جان خود را از دست بدهد.

قاسمی با اشاره به این که آتش‌نشانان حسن‌آباد و شمس‌آباد که به علت نزدیکی ایستگاهشان به محل حادثه زودتر به محل رسیده بودند، عملیات اطفای حریق و ایمن‌سازی محل را انجام دادند و آتش‌نشانان ایستگاه ۵۰ نیز با تجهیزات ویژه ایمنی، جسم سوخته راننده را از خودرو بیرون آورده و در اختیار ماموران نیروی انتظامی مستقر در محل قرار دادند.

قاسمی خاطرنشان کرد: خودروی سواری که در جریان این حادثه در میان شعله‌های آتش به آهن پاره‌ای تبدیل شده بود، با کمک آتش‌نشانان از محل حادثه جمع‌آوری و به پایگاه پلیس حافظیه منتقل شد.

به گفته وی علت وقوع این حادثه دلخراش ازسوی پلیس راه منطقه در دست بررسی قرار دارد.

همچنین حسین عرب عامری ـ مسوول آتش‌نشانی ایستگاه حسن‌آباد ـ در رابطه با این حادثه گفت: حریق خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها یک ربع پس از وقوع حادثه در ساعت ۱۴:۲۰ به این ایستگاه اعلام شد که آتش‌نشانان حسن‌آباد هفت‌دقیقه بعد در محل حادضر شدند.

وی با اشاره به این که چهار دقیقه پیش از حضور ایستگاه حسن‌آباد، آتش‌نشانان ایستگاه شهرک صنعتی شمس‌آباد در محل حادثه واقع در کیلومتر ۴۵ آزادراه تهران ـ قم حاضر شده‌ بودند، افزود: زمانی که آتش‌نشانان ایستگاه به محل موردنظر رسیدند مشاهده کردند که خودرو به طور کامل سوخته است.

عرب‌عامری با بیان این که این خودرو پس از برخورد با گاردیل و شکافتن نزدیک به شش متر از میله‌های آن با تیر چراق برق برخورد کرد، افزود: این تصادف به حدی بود که منجر به سقوط تیرچراق برق به روی خودرو ۲۰۶ و وقوع حریق شد. همچنین این خودرو بعد از برخورد با تیرچراق برق با خودروهای سمند و تویتا در لاین مخالف آزادراه ـ قم تصادف کرد که البته این خودروها خسارت چندانی ندیدند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل شدت حادثه جسد راننده قابل شناسایی نبود و آتش‌نشانان تنها از روی گردنبند و گوشواره‌ راننده متوجه شدند که وی یک زن است.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. متاسفانه مطلع شدم که این خانم فامیلمان بوده است و برای دیدن دخترش هر هفته به قم می رفته….

  2. سلام باعرض تاسف قلبمون می گیره چنین صحنه های تصادف دلخراشی ببینیم .خدا رحمتش کنه

دیدگاه شما