قیمت مسکن در شرق تهران

اکثر متقاضیانی که در بازار مسکن منطقه نارمک، محدوده خیابان مدائن قصد خرید دارند، به دنبال واحدهایی با نرخ کمتر از 100 میلیون تومان هستند.

تعدادی از مشاوران املاک فعال در خیابان مدائن درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی اظهار کردند: در حال حاضر بازار معاملات خرید و فروش مسکن این منطقه نسبت به سال گذشته با افت چشمگیری همراه بوده است؛ چراکه در سال گذشته بازار کاملا در رکود به سر مي‌برد و از طرف دیگر طی این مدت قیمت‌ها ثبات یافت که به همین خاطر خریداران تصمیم به خرید گرفتند.
اما با شروع شدن سال 89، برخی از مالکان نرخ‌هاي فروشی ملک عرضه شده به بازار را تغییر دادند و همین امر باعث ایجاد سردرگمی در خریداران و دلیلی بر راکد شدن دوباره بازار شد.
خازنی، یک فعال بازار مسکن در خیابان نارمک در این باره گفت: به عقیده ما هرچه دوره رکود طولانی‌تر باشد قیمت‌ها از کاهش و همچنین ثبات بیشتری بهره‌مند مي‌شوند و از طرفی فرصت خرید برای خریداران زیادی ایجاد مي‌شود، ضمن اینکه سال گذشته وضعیت بازار کاملا به همین روال بود.
وی در ادامه افزود: درحالی‌که تنها 2 ماه از شروع سال جدید مي‌گذرد، قیمت مسکن مانند سال گذشته ثابت باقی نمانده و دچار کمی نوسان شده است. در زمان فعلی اکثر خریداران در بازار به دنبال واحدهایی هستند که ارزش آنها بیشتر از 100 میلیون تومان نباشد و با این مبلغ متقاضیان مي‌توانند در منطقه نارمک واحدهای 5 سال ساخت را با متراژ 62 تا 71 متر مربع و همچنین واحدهای نوساز را با متراژ 50 تا 67 متر مربع خریداری کنند.
در حال حاضر قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان نوساز در نارمک بین یک میلیون و 500 هزار تا 2 میلیون تومان و قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان چند سال ساخت از یک میلیون و 400 هزار تا یک میلیون و 600 هزار تومان از سوی مالکان تعیین شده است.
از طرف دیگر، در برخی از محله‌هاي منطقه نارمک مستاجران در بازار اجاره با فقدان واحدهای استیجاری روبه‌رو شده‌اند، خازنی در این رابطه اظهار کرد: در سال گذشته به علت رکود طولانی مدت در بازار، اکثر سازنده‌ها فعالیت خود را متوقف کردند و میزان ساخت و ساز به پایین‌ترین حد ممکن رسید و حال که فصل اجاره در راه است، تعداد واحد اندکی به بازار اجاره عرضه شده است که همین مساله مستاجران را با مشکل مواجه کرده است، اما نکته قابل ذکر این است که اگرچه تعداد واحدهای استیجاری کاهش یافته، اما نرخ‌هاي اجاره بهاء همان نرخ‌هاي سال قبل است.

کلمات کلیدی این خبر:

نظرات

پاسخی بگذارید


دو + 6 =