کدخبر : 6546
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۶
فاقددیدگاه

قیمت مسکن در شرق تهران

Default Icon

اکثر متقاضیانی که در بازار مسکن منطقه نارمک، محدوده خیابان مدائن قصد خرید دارند، به دنبال واحدهایی با نرخ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان هستند.

تعدادی از مشاوران املاک فعال در خیابان مدائن درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی اظهار کردند: در حال حاضر بازار معاملات خرید و فروش مسکن این منطقه نسبت به سال گذشته با افت چشمگیری همراه بوده است؛ چراکه در سال گذشته بازار کاملا در رکود به سر می‌برد و از طرف دیگر طی این مدت قیمت‌ها ثبات یافت که به همین خاطر خریداران تصمیم به خرید گرفتند.
اما با شروع شدن سال ۸۹، برخی از مالکان نرخ‌های فروشی ملک عرضه شده به بازار را تغییر دادند و همین امر باعث ایجاد سردرگمی در خریداران و دلیلی بر راکد شدن دوباره بازار شد.
خازنی، یک فعال بازار مسکن در خیابان نارمک در این باره گفت: به عقیده ما هرچه دوره رکود طولانی‌تر باشد قیمت‌ها از کاهش و همچنین ثبات بیشتری بهره‌مند می‌شوند و از طرفی فرصت خرید برای خریداران زیادی ایجاد می‌شود، ضمن اینکه سال گذشته وضعیت بازار کاملا به همین روال بود.
وی در ادامه افزود: درحالی‌که تنها ۲ ماه از شروع سال جدید می‌گذرد، قیمت مسکن مانند سال گذشته ثابت باقی نمانده و دچار کمی نوسان شده است. در زمان فعلی اکثر خریداران در بازار به دنبال واحدهایی هستند که ارزش آنها بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان نباشد و با این مبلغ متقاضیان می‌توانند در منطقه نارمک واحدهای ۵ سال ساخت را با متراژ ۶۲ تا ۷۱ متر مربع و همچنین واحدهای نوساز را با متراژ ۵۰ تا ۶۷ متر مربع خریداری کنند.
در حال حاضر قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان نوساز در نارمک بین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان و قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان چند سال ساخت از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سوی مالکان تعیین شده است.
از طرف دیگر، در برخی از محله‌های منطقه نارمک مستاجران در بازار اجاره با فقدان واحدهای استیجاری روبه‌رو شده‌اند، خازنی در این رابطه اظهار کرد: در سال گذشته به علت رکود طولانی مدت در بازار، اکثر سازنده‌ها فعالیت خود را متوقف کردند و میزان ساخت و ساز به پایین‌ترین حد ممکن رسید و حال که فصل اجاره در راه است، تعداد واحد اندکی به بازار اجاره عرضه شده است که همین مساله مستاجران را با مشکل مواجه کرده است، اما نکته قابل ذکر این است که اگرچه تعداد واحدهای استیجاری کاهش یافته، اما نرخ‌های اجاره بهاء همان نرخ‌های سال قبل است.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما