کدخبر : 8663
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۱
۳ دیدگاه

بازار خودرو :قیمت زانتیا گران شد،تندر ارزان شد

xantia


– این هفته نیز به مانند هفته های گذشته در بازار خودرو تحول چشم گیر افزایش قیمت زانتیا و کاهش نه چندان محسوس قیمت تندر۹۰ بود.
نگاهی به بازار خودرو داخلی حاکی از غیر قابل پیش بینی بودن این بازار است به طوری که پژو i207 که مدت زیادی از ورود آن به کشور نمی گذرد پس از مدت کوتاهی با کاهش قیمت و خودرویی مثل زانتیا که قرارست با خط تولید خداحافظی کند و مردم نیز از قبل در جریان آن قرار می گیرند به بالاترین قیمت خود از ابتدای امسال می رسد.

این است که بسیاری از کارشناسان بر غیرقابل پیش بینی بودن بازار ایران صحه می گذارند.این هفته نیز به مانند هفته های گذشته تحول چشم گیر افزایش قیمت زانتیا و کاهش نه چندان محسوس قیمت تندر۹۰ بود.

زانتیا هم اکنون تا ۳۰٫۵ میلیون تومان در بازار معامله شده است و بعید نیست این سیر صعودی حداقل تا چند هفته آینده ادامه داشته باشد.

تندر۹۰ نیز این هفته ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شده است.از محصولات ایران خودرو نیز خبر می رسد که هم چنان بازار پارس و ۴۰۵ بحرانی است به طوری که این خودروها و تا حدودی سمند مثل سابق مورد استقبال بازار نیستند و محبوبیت سابق خود را از دست داده اند.

هم اکنون پژو ۴۰۵ با ترمز ABSحدود ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید در حالی که بهای این خودرو بدون این ترمز حدود ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

در این میان پارس بنزینی نوع بنزینی نیز با قیمت ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و مدل دوگانه سوز بدون ترمز ABS حدود ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید. این خودرو با این ترمز ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه شد.

اما i207 که مهمان تقریبا تازه بازار ایران محسوب می شود، پس از یک کاهش قیمت مقطعی به ۱۸ میلیون و ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

بازار ۲۰۶ چند هفته ای است که تب تاب خاصی را تجربه نکرده است، این خودرو در مدل تیپ ۲ مجهز به ترمز ضد قفل به قیمت ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان این خودرو بدون ترمز ضد قفل ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شده است.

ر این میان قیمت مدل ۸ V خودرو پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. در این میان پژو ۲۰۶ صندوق دار مدل ۹V نیز ۱۹٫۵ میلیون تومان معامله شد.

از بازار محصولات سایپا نیز خبر می رسد که بازار محصولات کیا تولیدی این شرکت تا حدودی دستخوش مباحث اخیر رفتن کیا از ایران بود، اما با این وجود این نوسانات محسوس نبود و قیمت پراید ۱۳۲ و تا حدودی ریو کمی افزایش یافت. پراید صبای بنزینی هم اکنون در مدل پایه هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد همچنین پراید ۱۱۱ به بهایی حدود هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عرضه شد.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. ماشین واقعا عالی هست.من زانتیا را ترجیح میدم
    به مگان

  2. چرا زانتیا تولید نمیشه

  3. قیمت زانتیا ( نو ) کارنکرده چه قدره ؟

دیدگاه شما