کدخبر : 9504
یکشنبه ۹ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸:۱۸
۲ دیدگاه

کشورهای اسکاندیناوی مرفه‌ترین کشورهای دنیا شناخته شدند

Default Icon

: بر اساس رده بندی موسسه و اتاق فکر “لگاتم “کشورهای اسکاندیناوی از لحاظ ثروت و رفاه عمومی بهترین کشورهای جهان هستند.

به گزارش روزنامه “وال استریت ژورنال “موسسه مذکور این تحقیق را در بازه زمانی سال ۲۰۱۲ میلادی انجام داده است .بر این اساس کشورهای شمال اروپا توانسته‌اند رتبه‌های اول تا سوم رده بندی نهایی را به خود اختصاص دهند.

در این خصوص کشور نروژ رتبه نخست را کسب کرده و کشورهای دانمارک و فنلاند رتبه های دوم و سوم را به دست آورده اند.این در حالیست که در رده بندی سال گذشته نروژ در مکان پنجم قرار داشته است.

با این وجود برخی تحقیقات صورت گرفته در اتحادیه اروپا و دیگر نقاط جهان با آنچه در گزارش نهایی اتاق فکر “لگاتم “آمده متفاوت است.

به عنوان مثال بانک سوئیس در تحقیق اخیر خود تاکید کرده است که قدرت خرید مردم اسلو ،پایتخت نروژ در رتبه ۲۶ دنیا قرار دارد .با این حال به طور کلی کشورهای شمال اروپا معمولا در زمره مرفه ترین کشورهای دنیا قرار دارند.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. محسن سلام چرا از فقيرترين مردم دنيا چيزي نمينويسيد ؟ با وجود ثروتهاي هنگفت كه هر روز هم به رخ مردم ميكشند بدبخت ترين مردم ايراني هست . بنده خودم را ميگويم 45 درصد جانباز مستاجر سه جا كارميكنم امروز بيمه رنو تمام ميشود دنبال قرض كردن هستم . تمام پولم همين الان 4 هزار تومن است . آيا بدبخت تر و فقيرتر از من وجود دارد ؟اگر من هم بتوانم حرام بخورم هزار تا تاجر را ميخرم و ميفروشم همين كاري كه بعضيها ميكنند و ثروتمند هستند.

  2. محسن جان غصه نخور یارانه ها رو که حذف کنن همه مرفه تر میشیم.

دیدگاه شما